Životní příběh autora literatury faktu Karla Richtera

Karel Richter je jedním z občanů Chlumce nad Cidlinou, na kterého mohou být jeho spoluobčané hrdí. Jeho příběh se začíná psát v roce 1930 a odvíjí se dodnes. Život pana Richtera se může některým lidem zdát nezajímavý, ba až tuctový, či jinak řečeno průměrný. Po absolvován studia na Gymnáziu v Novém Bydžově se uchýlil k vysokoškolskému studiu na filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde byl později vybrán jako filolog, který bude pracovat na přípravě nového vojenského názvosloví. Na univerzitě ještě jako mladý a poněkud naivní člověk vstoupil do KSČ, ve které se však po roce 1968 zklamal.

Ludvík Svoboda si ho dokonce vybral, a později i zachránil před vězením a vyhazovem z armády, jako vedoucího skupiny historiků, která měla připravovat jeho životopis. Životopis byl dokonce vydán a obsahoval názory, které si odporovaly s ideou komunismu, který se v Čechách v té době rapidně rozvíjel. Dokonce byl chválen v zahraničním tisku, což doktoru Richterovi podepsalo takřka rozsudek smrti. Od toho ho však zachránil Ludvík Svoboda.

V současnosti je autorem více jak 60 knih literatury faktu a přeložil víc jak 10 děl z cizích jazyků. Je členem Obce spisovatelů a předsedou Klubu autorů literatury faktu a ještě pořád, i přes svůj vysoký věk je plný elánu a chuti do další tvorby. Navíc mu bylo uděleno čestné občanství v Chlumci nad Cidlinou.

Galerie
Fotografie z 24. setkání KALF (zdroj: www.bmtypo.cz)
Fotografie z 24. setkání KALF (zdroj: www.bmtypo.cz)