Národopisný soubor Klobučan

Soubor Klobučan vznikl v roce 1981 a navázal tak na folklorní tradici tetičky Libuše Sušilové a strýca Horalíka v souboru Dúbrava a učitele Milana Švrčiny v souboru Skřivánek. Ve vedení souboru se vystřídali : Jaroslav Dulík, Anna Švehláková, Petr Vašíček, Zdeněk Krkoška, manželé Stavinohovi, Zdeněk Zvonek. Od roku 1996 soubor vede Hana Tarabusová.

Soubor se zabývá převážně oblastí Valašskoklobucka – figurální tance, cechovní tance o papučářích a súkenících, klobucká točená a stará uherská. Vystupuje v typickém „závršském“ kroji – bílé a hřebíčkové sukno. Pořádá tradiční valašské bály, fašankové obchůzky, velikonoční a vánoční vystoupení, dožínky, setkání souborů…Účastní se vystoupení v ČR i v zahraničí – Strážnice, Liptál, Rožnov, Šumperk, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Portugalsko, Rumunsko, Francie, Řecko.

Soubor Klobučan založil v roce 1992 „Občanské sdruženi Klobučan“. Jeho součástí jsou dospělí tanečníci a muzika. Od roku 1994 je součástí sdružení dětský soubor Klobučánek s dětskou cimbálovou muzikou. Soubor je členem Folklorního sdružení ČR a Valašského folklorního sdružení, kde se podílí na organizaci akcí pro dětské i dospělé soubory Valašska.

Galerie
Valašský bál Valašské kumštování
Valašský bál Valašský bál
Valašský bál  30 let souboru Klobučan