Národopisný soubor Klobučan

Soubor Klobučan vznikl v roce 1981 a navázal tak na folklorní tradici tetičky Libuše Sušilové a strýca Horalíka v souboru Dúbrava a učitele Milana Švrčiny v souboru Skřivánek. Ve vedení souboru se vystřídali : Jaroslav Dulík, Anna Švehláková, Petr Vašíček, Zdeněk Krkoška, manželé Stavinohovi, Zdeněk Zvonek. Od roku 1996 soubor vede Hana Tarabusová.

Soubor se zabývá převážně oblastí Valašskoklobucka – figurální tance, cechovní tance o papučářích a súkenících, klobucká točená a stará uherská. Vystupuje v typickém „závršském“ kroji – bílé a hřebíčkové sukno. Pořádá tradiční valašské bály, fašankové obchůzky, velikonoční a vánoční vystoupení, dožínky, setkání souborů…Účastní se vystoupení v ČR i v zahraničí – Strážnice, Liptál, Rožnov, Šumperk, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Portugalsko, Rumunsko, Francie, Řecko.

Soubor Klobučan založil v roce 1992 „Občanské sdruženi Klobučan“. Jeho součástí jsou dospělí tanečníci a muzika. Od roku 1994 je součástí sdružení dětský soubor Klobučánek s dětskou cimbálovou muzikou. Soubor je členem Folklorního sdružení ČR a Valašského folklorního sdružení, kde se podílí na organizaci akcí pro dětské i dospělé soubory Valašska.

Galerie
Valašský bál
Valašský bál
Valašské kumštování
Valašské kumštování

Valašský bál
Valašský bál
Valašský bál
Valašský bál

Valašský bál
Valašský bál
 30 let souboru Klobučan
30 let souboru Klobučan