StB zasahuje

Příslušník bývalé StB, na odboru ochrany ekonomiky, popisuje příběhy, které museli šetřit za doby minulé. Mimo jiné zabránil zpracování kuřecího masa, nakaženého salmonelózou, které mělo jít do výroby a následného prodeje. Zastavil hromadný postřik polí jedovatou látkou proti hrabošům, která by měla fatální následky na zdraví lidí. Odhalil podvodníka z ciziny, který chtěl ukrást obrovské množství ponožek z Třebíče za ohromnou sumu jednoho miliónu korun! Též se nebál vyšetřovat i svého nadřízeného za krádež družstevního obilí. Zabýval se případem nevhodného ořezání vánočních stromečků, které měl na svědomí ředitel Krajských lesů Brno!

Dokonce se nebál promluvit o způsobu vyšetřování u StB. Ke svému vyprávění nakonec přidal i vtipnou historku ze své služby u StB.

Poté se pan Novák zmiňuje o hledání zaměstnání po „Sametové“ revoluci a následném odchodu do důchodu.

Galerie
Pan Antonín Novák (výřez z fotografie), r. 2009
Pan Antonín Novák (výřez z fotografie), r. 2009
Třebíč

Třebíč, město plné zajímavých událostí z dob dávno minulých, město bohaté na památky, město tak významné, že některé jeho architektonické skvosty byly zapsány na seznam světového dědictvé UNESCO.

Třebíč je pěkné město, město opředené historií. I zde se v minulém století odehrávaly ruzné příběhy, na které není možné zapomenout. Příběhy, které vypráví pan Novák, se uskutečnily ve městě Třebíč, bývalém okresním městě, a v jeho přilehlém okolí.

49° 12′ 53.88″ N 15° 52′ 55.94″ E