Vojna od začátku do konce

Ladislav Pustějovský je narozen na konci druhé světové války v roce 1945. Jeho příběh je o tom, jak se vyučil automechanikem a později přešel na pracovní místo do Národní letecké obrany jako voják z povolání. Postupně se stal zástupcem velitele všech kasáren v Československu. Dále působil na vojenském dopravním inspektorátu.

Jeho příběh pojednává o tom, jak si hledal zaměstnání a rozhodl se pro automechanika. Od 19 let působil v armádě jako voják povinné základní služby. Bylo mu nabídnuto místo v armádě nastálo a vzhledem ke vztahu s budoucí ženou byl převelen na Ostravsko do Bělského lesa. Byl členem národní protiletecké obrany komunistické vlasti.

Nikdy se nestal členem komunistické strany. Byl členem profesionální armády až do svého odchodu do důchodu do 60 let. Za svou práci a odvahu byl oceněn v rámci vojenské dopravy Vyznamenání všech tří stupňů obtížnosti a jako jeden z mála i titul Mistra. Dále získal titul od prezidenta Václava Havla. Každoročně byl oceňován v rámi naší armády. Má medaili za zásluhy o leteckou obranu vlasti.

Dnes žije v důchodu. Nyní se o armádu nezajímá. Za doby komunistické byl vázán slibem mlčenlivosti.

Galerie

Vrbno pod Pradědem