OTA : obrazy a písničky pro Lucii Bílou

V roce 1995 se při čtení novin Otovi zalíbil nějaký obličej a tak si jej vystřihl a namaloval olejovými barvami.

Byla to Lucie Bílá – zpěvačka. Od té doby si Ota začal pravidelně kupovat všechny noviny s fotkami Lucie Bílé, a vybíral si její fotky pro svoje další a další barevná výtvarná díla. Některé z obrazů maloval i přes dva roky.

Současně si Ota o Lucii skládal a natáčel písně.

Právě se svojí první písní v roce 1998 se umístil na 3.místě v soutěži neprofesionálních autorů a zpěváků milostné písně „Růže od Casanovy“ v Duchcově s písní :“Lucka je příšerně pozitivní“.

Od tohoto roku až do součastnosti se této soutěže Ota účastní každý rok s novou a novou zamilovanou písní.

Ota napsal a poslal Lucii dopis (k ní domů do Otvovic), ve kterém se představil jako malíř obrazů a hudebník a poprosil jí, aby mu zaslala nějakou svojí fotku a nechala se namalovat. Jezdil každý rok do Prahy do jejího divadla „Ta fantastika“ , aby Lucii viděl zblízka.

V roce 2005 Ota nacvičil a uspořádal v Kině „Hvězda“ v  Kamenickém Šenově celý svůj dvouhodinový muzikál s 22 písněmi o Lucii Bílé. Jmenoval se  „Láska je láska“.

Skládal na Lucii i dlouhosáhlé básně a psal ji dopisy.

Ota od roku 1995  do roku 2005 – za 10 let , co Lucku maloval podle předloh – novinových podobizen, namaloval asi 15 jejích portrétových, příběhových olejových obrazů , které byly chloubou jeho sbírky.

Bohužel, z tohoto díla už nic není. Všechno to spolu s ostatními 180 olejovými obrazy je rozkradené, rozpůjčované, zničené, nebo plesnivé a shnilé od mokra a vlhkosti, poněvadž se v Kamenickém Šenově v rozhodujícím čase nenašel prostor k uskladnění a obrazy byly dva roky v mokrém sklepě na pospas krysám, zlodějům a vodě. Celé Otovo dílo skončilo jen jako něco k „budižkničemu“.

 

Ota Vejskal

"Ota Vejskal se narodil v Kamenickém Šenově.
Po vojně žil 8 let ve Švýcarsku a od r.1989 žije opět v K.Šenově. Věnuje se malování obrazů a skládání hudby. Učí děti."

Galerie
Olejový obraz Otíka  a Lucky
Olejový obraz Otíka a Lucky
Obří olejový obraz Lucie Bílé od Otíka
Obří olejový obraz Lucie Bílé od Otíka

Obraz Karla Gotta a Lucie Bílé od Oty
Obraz Karla Gotta a Lucie Bílé od Oty
Portrét Lucie bílé - olejový obraz od Oty
Portrét Lucie bílé - olejový obraz od Oty

Autoportrét Oty Vejskala v ulici s Lucií Bílou
Autoportrét Oty Vejskala v ulici s Lucií Bílou
Pohádka s draky - princezna jede na pospas drakům
Pohádka s draky - princezna jede na pospas drakům

Olejový obraz
Olejový obraz