11. 6. 2021
J. Dobrovský, J. Šídlo

Politika jako řemeslo – lze se jí naučit?

Jak se rodí politický profesionál? Na to neexistuje jednoduchá odpověď nebo návod. Jisté je, že po listopadu 1989 u nás nebyl politikem téměř nikdo, protože do té doby se u nás provozovala spíš parodie na politiku. Vybudovat klasické politické strany bylo jedním z velkých úkolů doby, o kterém se paradoxně mnoho nemluvilo. Nad politikou jako řemeslem uvažují ve 4. díle Podcastu Paměti národa Jan Dobrovský a Jindřich Šídlo.

27. 5. 2021
J. Dobrovský, J. Šídlo

Co se děje okolo České televize – a proč se to děje pořád dokola?

Česká televize včera, dnes a zítra. Potřebujeme veřejnoprávní televizi? A pokud ano, jakou ji chceme mít? Jak veřejnoprávní vysílání u nás vznikalo, jak se měnilo a proč politici tak často krouží kolem televizní rady? Chtějí vykonávat kontrolu, nebo si z veřejnoprávní televize udělat hlásnou troubu názorů své strany? Proč má Česká televize vysílat StarDance a patří k nedělnímu obědu Otázky Václava Moravce? S nadhledem a do hloubky — je tu třetí vydání Podcastu Paměti národa s Janem Dobrovským a Jindřichem Šídlem.

14. 5. 2021
J. Dobrovský, J. Šídlo

O autobusu zvaném Zemák, který jezdil na pivo a becherovku

O autobusu zvaném Zemák, který jezdil na pivo a becherovku a o volbách 1996, kdy se liberálové probudili ze snu. Jak pochopili lidé ze severních Čech revoluční změnu v roce 89? Dozvíme se od novináře Petra Honzejka. A vše, co potřebujete vědět o politickém talentu Miloše Zemana a o komerčním rasismu Miroslava Sládka a jeho politických dědiců. Podcast Paměti národa s Janem Dobrovským a Jindřichem Šídlem.

30. 4. 2021
J. Dobrovský, J. Šídlo

O Rusku, Zemanovi a jeho definitivní prohře

O Rusku, Zemanovi a jeho definitivní prohře. Chceme-li světový mír, objímáním ho nezískáme! Vzali jsme klacek a práskli jsme Rusko přes hlavu. To se stalo před dvaceti lety a dneska taky! Podcast Paměti národa, tvůrci Jan Dobrovský a Jindřich Šídlo.