Sestry Bartoňovy
6. 10. 2019
Mikuláš Kroupa

Nenechat se zlomit, prozradila dětem své krédo Květoslava Wodziková

V Příbězích uslyšíte jedenáct žákovských reportáží z projektu Příběhy našich sousedů. Jedna z nich vypráví pozoruhodný příběh Květoslavy Wodzikové z Turnova, jejíž tatínek byl majitelem továrny a vynálezcem elektrické pračky, slunečníků, houpaček a zahradního nábytku.

opis deníku
30. 6. 2019
Mikuláš Kroupa

Žáci pátrali po deníku z koncentračního tábora popraveného odbojáře. Deník je ztracen, text se zachoval

Žáci ze základní školy T. G. Masaryka ze Studénky objevili při práci na projektu Příběhy našich sousedů díky vyprávění paní Ottové opis deníku Josefa Huba, který byl za války členem odbojové organizace Obrana národa, sestrojil a uvedl do provozu vysílačku.

Toman Brod
30. 12. 2018
Mikuláš Kroupa

Poslechněte si devět reportáží, které vytvořily děti v rámci Příběhů našich sousedů v roce 2018

Uslyšíte příběhy kněze z podzemní církve Jana Kofroně, atletického trenéra Jiřího Čecháka, studentky z Národní 17. listopadu 1989 Veroniky Doutlíkové, disidenta Jana Rumla, přeživší holokaustu Asafa Auerbacha a Tomana Broda, Jugoslávky, která utekla před válkou Jeleny Silajdžic, politické vězeňkyně Ludmily Šeflové a horníka Vojtěcha Kříže.

Workshop v rozhlase
9. 9. 2018
Mikuláš Kroupa

Někdy se stačí zeptat: „Dědo, vyprávěj!“ Další Příběhy našich sousedů natočené dětmi

V dokumentu uslyšíte reportáže několika žákovských týmů ze Zlína, Prahy, Mělníka a z dalších regionů. Zpracovávali příběhy písničkáře Jaroslava Hutky, bývalého politického vězně Jaroslava Březovjáka, vyprávění disidentky a maminky šesti dětí Kamily Bendové nebo devadesátiletého katolického kněze Ludvíka Armbrustera.